W naszym życiu często postanawiamy coś zmienić i otworzyć po nowy rozdział, który ma być początkiem czegoś dobrego. Zmiana praca to dla wielu osób duży stres, zwłaszcza jeśli opuszczamy miejsce, w którym spędziliśmy wiele lat i mocno zżyliśmy się ze wszystkimi pracującymi tam osobami. Często jednak zakłady pracy muszą zredukować ilość pracowników bądź zapadają jakieś inne decyzje, przez które musimy zmienić miejsce naszej pracy. Powinniśmy wtedy stworzyć na nowo CV, które będzie naszą furtką do znalezienia nowej pracy w solidnej firmie.

Gotowe wzory curriculum vitae

Tworzenie CV jest w obecnych czasach niesamowicie proste przede wszystkim dlatego, że w internecie możemy znaleźć wiele jego wzorów, które pomogą nam w jego wypełnieniu. Wzór CV można zarówno pobrać i wydrukować (np. tu: https://kapitalni.org/pl/artykuly/curriculum-vitae-przyklady-gotowe-do-wykorzystania,73,454), wypełniając ręcznie rubrykę po rubryce, jak i wypełnić je w programie i przesłać do firm, w których jesteśmy zainteresowani pracą drogą internetową. Wysyłanie CV na maila jest szczególnie popularne obecnie i często nie musimy zjawiać się dzięki temu w siedzibie wielu firm, by zostawić ten dokument.

Pozytywne nastawienie

Pozytywny nastrój i dobre nastawienie to klucz, dzięki któremu uda nam się dostać na wymarzone stanowisko pracy. Wiele osób po wysłaniu CV i dostaniu odzewu idzie na rozmowę kwalifikacyjną jak na ścięcie, co bywa bardzo destrukcyjne i często dzięki stresowi nie udaje im się dostać wymarzonej pracy. Jeśli jesteśmy świadomi naszych umiejętności powinniśmy kipieć pewnością siebie i wiedzieć, że ta praca po prostu nam się należy.

Nowa praca

W nowej pracy pierwsze dni są zazwyczaj pełne emocji. Kiedy dostajemy zatrudnienie w miejscu, które mocno nam się podoba towarzyszy nam fala pozytywnych endorfin i przez kilka pierwszych dni, a nawet tygodni, chcemy pokazać się z jak najlepszej strony. Wiele osób tkwi w starej i najczęściej pierwszej pracy w życiu przez wiele lat mimo tego, że nie jest z niej zadowolone. Często warto więc wyjść z tej strefy komfortu i zdecydować się na zmianę otoczenia, co może nam wyjść na dobre.

Wiara we własne umiejętności

Tym co sprawia, że bardzo często nie staramy się o nową pracę jest przede wszystkim brak wiary w swoje umiejętności. Może to być spowodowane nieodpowiednim wychowaniem i nie wpajaniem do głowy faktu, że jesteśmy warci by mieć więcej. Często również wina leży po stronie naszych szefów, którzy zbyt rzadko nas chwalą i sami zapominamy przez to, że jesteśmy świetnym pracownikiem. Wysyłanie CV do interesujących nas firm może być więc dla nas szansą na poznanie nowych ludzi i otwarcie drogi do wyższych zarobków.